0

KLUB SPORT 77 DOO пракса

објавува оглас за IT Поддршка

Огласот е завршен!

Позиции:   

1

Локација:   

Битола

Следбеници
17

Практична работа со можност за вработување Потребно образование, вештини и способности: Познавање и искуство со инсталирање и поддршка на Windows оперативни системи; Основно Познавање на компјутерски мрежи; Познавање на хардвер (инсталација, дијагностика и решавање на проблеми); Основно познавање на Linux; Добро познавање на англиски јазик; Комуникациски вештини и тимска работа; Подготвен да учи и да работи со најнова компјутерска технологија; Ориентираност кон решавање на проблеми; Ефективност, ефикасност и одговорност при исполнувањето на обврските; Чесност и доверливост; Возачка дозвола Б категорија. Одговорности и работни задачи: • Конфигурирање, инсталација и одржување на компјутери и периферни уреди во локална мрежа; • Мониторинг, заштита и надградба на компјутери; • Дијагностика на хардверски и софтверски проблеми; • Решавање на проблеми и поддршка преку тикет систем, меил

Потребни вештини:

Англиски јазик

Комуникациски вештини

Тимска работа


Огласот е завршен!

Прашања и одговори за огласот
27.01.2023
8:52 часот
Прашање: Во ред, Ви благодарам. Штета што не е во Скопје. Имајте си убав ден.
27.01.2023
8:19 часот
Прашање: Ve molam kazete mu kolku vreme trae kursot, po kolku casa na den. Vo slucaj da bidam izbran da organiziram da bidam vo Bitola vo toj period.
26.01.2023
21:37 часот
Прашање: Dobar den, sakam da prasam dali za ovoj kurs e vozmozno da se slusa online bidejki sum od Skopje?

Ве молиме видете ги веќе поставените прашања пред да поставите свое.

Поставете прашање
KLUB SPORT 77 DOO

Компанијата нема ставено опис

Локација: Битола


Отвори профил